X Ogólnopolska Konferencja już za nami !

Dnia 12 maja odbyła się organizowana przez Wydział Administracyjno-Ekonomiczny, Katedrę Ekonomii, Studenckie Koło Naukowe Manager oraz Koordynatora ds. przedsiębiorczości akademickiej X Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych pt: „Wyniki finansowe przedsiębiorstw jako czynniki polskiej przedsiębiorczości”. Konferencja stanowiła część tegorocznych obchodów 25-lecia Uczelni.

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Głównym celem tegorocznego spotkania była wymiana poglądów, prezentacja doświadczeń oraz szerzenie wiedzy i wyników badań „młodych naukowców”.

Konferencję otworzył wykład zatytułowany „Księgowy – zawód przyszłości – ścieżka poszerzania kompetencji w ramach certyfikacji zawodu księgowego SKwP”, który wygłosiła Pani Justyna Tylko przedstawicielka Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział Regionalny w Krakowie, Oddział w Tarnowie.

Następnie rozpoczął się konkurs referatów gdzie swoje prace przedstawili studenci reprezentujący szkoły wyższe m.in. z Rzeszowa oraz Tarnowa.

Dostarczył on sporo emocji. Uczestnicy byli oceniani przez Komisję konkursową której Przewodniczyła Pani Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział Regionalny w Krakowie, Oddział w Tarnowie Jadwiga Jakubowskia- Babiarz

Komisja konkursowa podkreśliła bardzo wysoki poziom wszystkich przedstawianych referatów i zdecydowała o przyznaniu następujących nagród ufundowanych przez JM Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie dr hab. Małgorzata Kołpę, prof. Uczelni oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce:

1. I miejsce (650 zł brutto oraz I stopień certyfikowanego kursu księgowego) – otrzymali: Hubert Leśniak i Paulina Pasierb (Uniwersytet Rzeszowski) za referat pt. ,,Kondycja finansowa przedsiębiorczości w Polsce”.

2. II miejsce (350 zł brutto) – Igor Barnaś i Jakub Bosek (Uniwersytet Rzeszowski) – referat pt. „ Porównanie wyników finansowych przedsiębiorstw z sektora e-commerce”.

3. III miejsce (250 zł brutto) – Kinga Michoń (Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie) – referat pt. ,,Crowdfunding w Polsce i na świecie”.

Referaty zaprezentowane w trakcie spotkania, po recenzji i korekcie autorskiej, zostaną umieszczone w publikacji pokonferencyjnej.