Sprawozdanie z Konferencji w Nowym Sączu

W dniach 18-20 października 2013 roku odbyło się w Nowym Sączu XI Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych, którego organizatorami byli członkowie Koła Naukowego „Marketer”, Koła Turystycznego "Kuklik" oraz Koła Naukowego Rozwoju Regionalnego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Temat Sympozjum „Współczesne wyzwania rozwoju polskich regionów” pozwolił na przedstawienie różnych aspektów rozwojowych Polski. Omawiane były zagadnienia związane z szeroko rozumianą kwestią szans jak i zagrożeń jakie stawia przed naszych krajem współczesny, dynamiczny rozwój.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Wśród zaproszonych gości byli m. in. dr Dariusz Reśko – Burmistrz Miasta Krynica Zdrój a także dr Tomasz Wołowiec – Zastępca Burmistrza Krynicy Zdroju oraz Piotr Dyrek – Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego jak również pani Lucyna Sieja – Wiceprezes Zarządu Nowosądeckiej Izby Turystycznej.

Uczestnikami spotkania byli studenci należący do kół naukowych z całej Polski. Referenci reprezentowali Uniwersytet Ekonomiczny w Karkowie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie, Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Pile, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach.

PWSZ w Tarnowie reprezentowali Jakub Tarsa i Daniel Pokrzyk, studenci III roku ekonomii, przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego „MANAGER” działającego przy Instytucie Administracyjno – Ekonomicznym, którzy wygłosili referat „Wspieranie przedsiębiorczości szansą dla rozwoju regionów – Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości”. Warto zaznaczyć, że referat naszych studentów został wyróżniony spośród innych podczas zakończenia konferencji. Zwrócono uwagę na wysoki poziom przygotowanej prezentacji jak i przygotowania prelegentów.

Po zakończeniu części konferencyjnej Sympozjum w piątek (18 października) o godz. 17.00 uczestnicy udali się do Szczawnicy, gdzie przewidziano dla nich zakwaterowanie oraz ognisko. W sobotę wszyscy udali się na wycieczkę górską w Pieniny. Sympozjum zakończyło się w niedzielę w godzinach przedpołudniowych.