V Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych

oraz Studenckie Koło Naukowe MANAGER

Zapraszaja serdecznie na:

V Ogólnopolską Konferencję Studenckich Kół Naukowych

Możliwości wykorzystania potencjału turystycznego i kulturowego w rozwoju regionalnym

6 kwietnia 2016r. (środa), godz. 10:00

Program:

9:45 – 10:00         Rejestracja uczestników konferencji.

10:00 – 10:30       Otwarcie Konferencji.

Wystąpienie JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie . dr hab. Jadwigi Laska.

Wystąpienie Dyrektora Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego dr inż. Jarosława Mikołajczyka

Wystąpienie Prezesa Studenckiego Koła Naukowego MANAGER.

10:30 – 10:45

„Zarządzanie informacją turystyczną należącą do regionalnej sieci „it” na przykładzie Tarnowskiego Centrum Informacji

Wykład  Marcina Pałacha-  Dyrektora Tarnowskiego Centrum Informacji

10:45 – 11:45

„Strefa Schengen – korzyści i zagrożenia dla Polski wynikające ze swobodnego przepływu osób w Europie i możliwości ich wykorzystania w sektorze turystyki”

Jakub Janas, Jakub Kozioł- Studenckie Koło Naukowe „Manager”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tanowie

„Potencjał turystyczny na przykładzie miejscowości Krynica Zdrój i Muszyna w rozwoju regionalnym”

Łukasz Krupa, Weronika Myjak – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

„Odziaływanie strefy EURO na sektor turystyki – korzyści i koszty wynikające z przystąpienia oraz zobowiązania”

Marcin Duran, Dawid Sobczyk – Studenckie Koło Naukowe „Manager” Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

„Wpływ agroturystyki na zmiany w strukturze zasiewów na terenie Beskidu Niskiego”

Adam Plewa  – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku

11:45 – 12:15     Przerwa kawowa

12:15 – 13:45

„Rola sektora bankowego we wsparciu sektora turystyki – analiza działań w pierwszej dekadzie po akcesji Polski do Unii Europejskiej na przykładzie wybranych banków”

Klaudia Plebanek, Magdalena Jarzmik – Studenckie Kolo Naukowe „Manager”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

„Żywność regionalna jako atrakcja turystyczna województwa podkarpackiego”

Patrycja Wojtoń, Ewelina Haczela, Ewelina Machalska–Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie

„Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta Iwonicz Zdrój szansą na rozwój turystyczny regionu”

Kinga Śnieżek, Joanna Słota –Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie

. „Strategie przedsiębiorstw w XXI wieku w sektorze turystycznym na wybranych przykładach” Edyta Kowalczyk, Monika Kozak – Studenckie Koło Naukowe „MANAGER”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

„ Potencjał kulturowy i jego znaczenie w rozwoju oferty turystycznej Podkarpacia”

Paulina Półchłopek, Urszula Kręcisz, Marcelina Filipek – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie

Fundusze unijne – rola i wykorzystanie na terenie wybranych gmin w sektorze turystycznym”

Justyna Wnęk, Urszula Skotnicka – Studenckie Koło Naukowe „Manager”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie